RozstepyKosmetyki.pl

Zabiegi na rozstępy

Nie każda z nas ma cierpliwość i tyle samozaparcia, by próbować radzić sobie z rozstępami z pomocą kosmetyków. Nawet najlepsze kremy na rozstępy działają dopiero po pewnym czasie i choć wstępne efekty bywają często dość szybko zauważalne, to dla uzyskania pełnego sukcesu konieczne jest regularne stosowanie kremów przez okres przynajmniej kilkunastu tygodni. Mając odpowiednie zasoby finansowe (i realne oczekiwania – to ważne!) możemy zdecydować się na zabiegi kosmetyczne o różnej skuteczności różnej inwazyjności. Ich specyfika mimo wszystko pozwala jednak na szybsze pozbycie się rozstępów. Dzieje się tak dlatego, że zabiegi na rozstępy oddziałują znacznie intensywniej.

Jakie zabiegi na rozstępy wykonywane są najczęściej?

Do najpopularniejszych należy mikrodermabrazja, choć i mezoterapia i peelingi chemiczne należą do zabiegów dość popularnych. Wiele możliwości daje też laseroterapia tyle tylko, że akurat w jej przypadku pojawia się szereg przeciwwskazań, które sprawiają, że laserowe usuwanie rozstępów nie jest niestety dla każdego. Oto najważniejsze informacje na temat najczęściej wykonywanych zabiegów.

Mikrodermabrazja

Stosowana jest zarówno na rozstępy, blizny, jak i w usuwaniu płytkich zmarszczek. Zabieg ma na celu odmłodzenie skóry i pobudzenie jej do regeneracji. Efekt ten osiągany jest poprzez ścieranie wierzchniej warstwy skóry. Zabieg trwa około pół godziny – czas trwania uzależniony jest od rozległości obszaru skóry poddawanego ścieraniu. W trakcie mikrodermabrazji wykorzystywane są różne technologie – od ultradźwięków, przez specjalne płyny pod ciśnieniem po głowice ścierne (diamentowe). Koszt zabiegu jest dość wysoki, w przypadku rozstępów na pewno przekroczy 200zł, jeśli zaś chodzi o blizny po trądziku, koszt może zamknąć się w tej właśnie kwocie. Skuteczność zabiegu jest spora, ale wymaga on co najmniej kilkukrotnego powtórzenia.

Peeling chemiczny

Ujmując rzecz w dużym skrócie – peeling chemiczny polega mniej więcej na tym samym, na czym polega mikrodermabrazja. W trakcie zabiegu usuwane są wierzchnie warstwy skóry. Substancje chemiczne nakładane przez osobę wykonującą zabieg rozpuszczają tkanki. Celem peelingu jest pobudzenie skóry do regeneracji. Koszt uzależniony od rozległości zabiegu i zastosowanej substancji ulega zwielokrotnieniu, również peelingi trzeba kilkukrotnie powtarzać dla uzyskania wyraźnej poprawy wyglądu skóry.

Mezoterapia

Jest bardzo ciekawym zabiegiem, nie polega bowiem na generowaniu sztucznych uszkodzeń w obrębie skóry – nie “zdejmuje się” żadnej jej warstwy. Można ją określić mianem intensywnego odżywiania, gdyż w skórę wstrzykiwane są specjalne aktywne substancje mające pobudzić jej regenerację. Mezoterapia wykonywana jest również w serii zabiegów. Po nich skóra może być nieco obolała (zabieg wymaga serii iniekcji cieniutką igłą) niemniej jednak dość szybko wraca do formy i poprawia się w całym przekroju. Substancje wstrzykiwane w skórę dobierane są indywidualnie do wymogów pacjenta i wymogów kuracji.

Laser na rozstępy

W wielu przypadkach jest najefektywniejszy i najskuteczniejszy, ale nie poleca się go osobom o ciemnej karnacji i borykającym się z niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi oraz chorobami skóry. Emitowana przez laser energia odparowuje wierzchnie warstwy uszkodzonej skóry, przyczyniając się do redukcji (a czasem i całkowitego usunięcia) blizn oraz rozstępów. Po świetle lasera na skórze pojawiają się strupki, które jednak dość szybko znikają wraz z postępującą regeneracją skóry. Po zabiegu laserowym może też dojść do powstania obrzęków i poparzeń. Jak widać wybór zabiegów na blizny i rozstępy jest dość duży, a i tak wymieniłam zaledwie kilka najpopularniejszych zabiegów. Wybór konkretnego zabiegu powinien być podyktowany naszymi oczekiwaniami, ale i rozległością defektów, jakie chcemy z pomocą zabiegów usunąć. Mikrodermabrazja i peeling lepiej sprawdzą się w przypadku niewielkich zmian skórnych. Jeśli zmiany są rozległe i duże zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest laser bądź dermabrazja – bardziej inwazyjny odpowiednik mikrodermabrazji.

Jeśli jednak wolicie kosmetyki, koniecznie wypróbujcie któryś ze specyfików przedstawionych na stronie głównej serwisu.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Revitol Stretch Mark 149,97 zł krem RevitolStretchMark.pl 5/5
2. Dermology Stretch Mark 194,32 zł krem VitaLab.pl 5/5
3. Revitagen 69,95 USD krem Revitagen.com 4/5
4. Tummy Butter for Stretch Marks 71,00 USD lotion TheSpoiledMama.com 3/5
5. Good Bye Stretch Marks 70,00 USD balsam MamaMio.com 2/5